Msza św.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 KWIETNIA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

CO TO JEST MIŁOSIERDZIE?

„Miłosierdzie jest okazaniem miłości ze względu na brak, którego doświadcza dana osoba. Różnorakie braki dotykają ludzi. Niektórzy są uwikłani w biedę, inni w chorobę lub cierpienie spowodowane stratą albo doznaną krzywdą, w końcu są tacy, których zżera ich własne zło.

Słuszne jest myślenie, że miłosierdzie łączy się ze współczuciem. Gdy uczynki miłosierdzia pozbawione są współczucia, niewiele się różnią od okazywania litości. Jałmużna dana żebrakowi „na odczepnego” jest tego dobrym przykładem. Więcej w niej politowania i zabiegania o własny komfort niż realnej miłości i współczucia.” (źródło: „Przewodnik Katolicki”).

Duchowym przygotowaniem do Święta Miłosierdzia Bożego jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Trwa 9 dni: od Wielkiego Piątku 29 marca br. do soboty 6 kwietnia br. Odmawiamy w te dni Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Jezu ufam Tobie.

UCZYNKI MIŁOSIERDZIA WZGLĘDEM CIAŁA:

1. Głodnych nakarmić.
  2. Spragnionych napoić.
  3. Nagich przyodziać.
  4. Podróżnych w dom przyjąć.
  5. Więźniów pocieszać.
  6. Chorych nawiedzać.
  7. Umarłych pogrzebać.

UCZYNKI MIŁOSIERDZIA WZGLĘDEM DUSZY:

1. Wątpiącym dobrze radzić.
  2. Nieumiejętnych pouczać.
  3. Grzeszących upominać.
  4. Strapionych pocieszać.
  5. Krzywdy cierpliwie znosić.
  6. Urazy chętnie darować.
  7. Modlić się za żywych i umarłych.